Google iPhone larda Wi-Fi Kaynaklı Ciddi Bir Güvenlik Açığı Buldu / Efela Bilişim Bilgisayar Teknik Servis / Adapazarı Kaynarca Serdiven Erenler Korucuk Camili Karaman Bilgisayar Servisi Bilgisayar Alım Satım Tamir Servis Yedek Parça Adapazarı Kaynarca Serdiven Erenler Korucuk Camili Karaman Bilgisayar Servisi
Bugün 25 Eylül 2021, Cumartesi         
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
2
1
8.666
Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine son derece önem veren Efela İletişim, bu anlayışını satış sonrası hizmetlerinde de devam ettirmektedir.
Değerli müşterimiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve izlenebilirlik açısından hafta içi 9.00 - 21.00 saatleri arasındaki servis taleplerinizde Servis Merkezimiz ile irtibata geçmenizi rica ederiz

 

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

Google iPhone larda Wi-Fi Kaynaklı Ciddi Bir Güvenlik Açığı Buldu
27 Eyl

Google Project Zero'nun güvenlik araştırmacısı, iPhone'larda yer alan ciddi bir açığı keşfetti.

iPhone’unuzu hala iOS 11’e geçirmediyseniz geçirmeniz için önemli bir sebep verelim. iOS 10 ve önceki sürümlerinde hala giderilmeyen ciddi bir hata bulundu. Google Project Zero’nun güvenlik araştırmacısı Gal Beniamini tarafından bulunan yeni açık, iPhone’larda Broadcom Wi-Fi yongalarından kaynaklanan ve Bilgisayarun uzaktan ele geçirilmesiyle sonuçlanacak kadar ciddi.

Apple’ın 19 Eylül’de güncellediği iOS 11’lerde bu sorun şu anda yok, ancak önceki işletim sistemlerini kullanan kullanıcılar için aynı şey söylenemiyor.

Hackerlar bu açığı iPhone’u uzaktan kontrol etmek istediklerinde kullanıyorlar. Bunun için ihtiyaç duyulan şey iPhone’un MAC adresi veya ağ bağlantı noktası kimliği.

Bildiğiniz gibi bir cihaz ağa bağlandığında MAC adresi kabak gibi ortaya çıkar. Bu yüzden "nereden bulacaklar MAC adresimi" demeyin.

Beniamini bu kusurun yalnızca iPhone’lar değil, Android akıllı Bilgisayarlar ve akıllı TV’lerde de yaşandığını, sorunun Broadcom markasına ait Wi-Fi yongasından kaynaklandığını belirtti. Bu yüzden -eğer geçebiliyorsanız- en kısa sürede iOS 11’e geçmenizi öneriyorum. Aksi takdirde Bilgisayarunuz ve dosyalarınız güvende olmayacaklar.